Інноваційні ІТ рішення для вітчизняного аграрного сектору

27 квітня спеціалізований мережевий інтегратор NETWAVE спільно з компанією Cisco та асоціацією AgTech Ukraine провели круглий стіл на тему “Інфраструктурні ІТ рішення для агросектору”.

Україна – аграрна держава, відтак, стрімкий та ефективний розвиток цього сектору є надзвичайно важливим. Очевидно, що рух в майбутнє неможливий без залучення новітніх технологій і тут значну роль відіграє їх грамотне впровадження та продуктивне використання. З огляду на це, компанія NETWAVE ініціювала проведення круглого столу за участі провідних представників вітчизняної агропромисловості.

Розпочав офіційну частину зустрічі Юрій Петрук – голова AgTech Ukraine – асоціації, що працює на перехресті сільського господарства та інформаційних технологій. У своїй доповіді він розповів про динаміку розвитку аграрної промисловості та завдяки конкретним прикладам зайвий раз підкреслив актуальність використання новітніх технологій у цій галузі.


1

Системний інженер компанії Cisco Андрій Оврашко представив учасникам інноваційну архітектуру цифрових мереж Cisco Digital Network Architecture та розповів про переваги її використання в аграрній промисловості. Фахівець наголосив, що Cisco DNA – це відкрита архітектура для сучасного цифрового підприємства. Вона об’єднує в собі, як вже існуючі рішення Cisco, так і технології, що раніше не використовувалися в корпоративному сегменті (наприклад, такі як SDN і NFV). Cisco DNA визначає і описує рекомендовану взаємодію для всіх продуктів і рішень, що використовуються в рамках архітектури з допомогою відкритих програмних інтерфейсів API. До того ж, Cisco DNA об’єднує такі рішення в логічні блоки, які закривають задачі сучасного цифрового підприємства: спрощення і автоматизація ІТ-процесів, прискорення впровадження інновацій, отримання всеохоплюючої аналітики про мережі, додатки і користувачів, зниження ризиків витрат і, звісно, ефективну та автоматизовану взаємодію з основним бізнесом.

2

Особливе зацікавлення учасників заходу викликало рішення Cisco для мереж LoRaWAN, котрі наразі ефективно застосовуються в сільському господарстві. А також нове надбання компанії –  комплексна сервісна платформа Cisco Jasper для управління, зокрема, транспортними засобами у сільському господарстві.

Представник одного з найбільших аграрних холдингів в Україні UkrLandFarming – Володимир Бабій поділився досвідом створення єдиного простору для проведення переговорів. Компанія обрала Telepresence від Cisco, спираючись на те, що це лідируюче рішення, яке повністю відповідає потребам холдингу і, що досить важливо, може працювати з поганими каналами зв’язку. Володимир зазначив, що впровадження цієї системи відеоконференцзв`язку дало компанії можливість отримати якісний та надійний зв’язок, заощадивши значні ресурси. Зокрема, витрати на відрядження скоротилися на 70%, прискорився процес прийняття управлінських рішень, з’явилася можливість швидко підключити до зустрічі потрібних співробітників, проводити інструктажі та наради віддалено, вести ефективну комунікацію із закордонними партнерами, тощо. Цікаво, що рішення не лише виправдало всі очікування компанії, а й повністю окупилося за один рік.

3

Одним з найважливіших питань для сучасного бізнесу, зокрема і в аграрній промисловості, є інформаційна безпека. Їй була присвячена доповідь Андрія Ротача – директора з розвитку бізнесу компанії NETWAVE. Опираючись на багатий досвід роботи з різними продуктами та численні виконані проекти, він розповів про можливі загрози та особливості побудови і вимоги до надійної системи захисту інформації. Андрій встиг детальніше зупинитися, зокрема, на технології Cisco AMP для захисту від вірусних атак, Cisco Cloud Lock, що дозволяє керувати доступом користувачів до хмарних сервісів, а також на перевагах сучасних DLP та особливостях захисту баз даних.

4.1

Круглий стіл став гарною нагодою обмінятися власним досвідом, озвучити найбільш важливі проблеми та обговорити оптимальні рішення. Запрошені учасники отримали можливість детальніше ознайомитися із сучасними ІТ та їх практичною користю для аграрного бізнесу, а організатори поглибили розуміння потреб представників галузі та викликів, які стоять перед ними, що дає можливість пропонувати найбільш ефективні рішення для агропромислового комплексу.

6

5

LinkedIn
< Повернутися до розділу