Оптимізація процесів резервного копіювання в групі компаній «Асканія»

«Компьютерное Обозрение», 14.08.2017

Система резервного копіювання – обов’язковий компонент комплексного захисту даних. Для безперервної та ефективної роботи бізнесу важливо щоб вона була добре спроектованою, відповідала сучасним вимогам, функціонувала продуктивно і без простою чи затримок. Саме такі очікування щодо до оновленої СРК виникли в групі компаній «Асканія» – багатопрофільному українському холдингу з 12 підприємств.

Про компанію

Серед напрямків діяльності ГК «Асканія»: імпорт, виробництво та дистрибуція продуктів харчування, логістичні послуги, виробництво стрілецької зброї, сільське господарство (вирощування троянд), переробка та експорт меду, охоронні послуги та навчання працівників служб безпеки приватних та державних структур.

Підприємства сертифіковані за міжнародними стандартами якості, а виробничі потужності оснащені сучасним устаткуванням провідних світових виробників.

Філії «Асканії» працюють у всіх куточках України: від Львова до Дніпра. Є також офіси в Берліні (Німеччина) та Гуанчжоу (Китай). Загальна кількість співробітників Групи становить більше 2,5 тисяч чоловік.

Задача

З розширенням бізнесу збільшився обсяг даних, відповідно, підвищилися і вимоги компанії до системи резервного копіювання.

Раніше СРК холдингу базувалася на стрічкових накопичувачах, що використовувалися в комплексі з системою зберігання даних (СЗД) Dell EMC. Така система мала як переваги так і недоліки. Відомо, що стример (стрічковий накопичувач) працює на певній швидкості і, якщо подавати на нього більше даних, ніж він може обробляти, інформація затримується на сервері резервного копіювання, яка керує стрічкою. За великим рахунком, це не критично, проте, якщо сервер не зможе забезпечити стрічку необхідним потоком даних, накопичувач зупиниться. І це проблема, адже операція START/STOP призводить до вироблення механічного ресурсу пристрою (ось чому надійність накопичувача часто вказується в кількості циклів on/off).

Для забезпечення передбачуваного та рівномірного потоку даних часто використовують проміжні сервери або багатопотокове резервне копіювання на стрічки. Останнє фізично можливе, але при цьому з’являються труднощі у відновленні. Блоки даних розподіляються на великому відрізку стрічок і в процесі передачі йде відчутний стрибок навантаження на канал, пов’язаний з вимогами стрічкових приводів. У разі застосування інкрементальних або диференціальних схем резервного копіювання зростає час на відновлення з таких стрічок, а використання завжди повних копій призводить до критичного збільшення обсягів даних, що передаються.

Використання магнітних стрічок як основного носія інформації несе в собі ризики при відновленні, особливо, якщо мова йде про часту експлуатацію та/або довгострокове зберігання. Швидкісні характеристики даної технології також не завжди оптимальні для витягання невеликих об’ємів даних.

Крім того, катастрофостійкість резервних копій, забезпечена за рахунок переміщення стримерів на віддалені майданчики, під загрозою – є висока вірогідність втрати або пошкодження носіїв при транспортуванні. Це, у свою чергу, тягне за собою як фінансові, так і юридичні наслідки.

Ризики пошкодження носія бувають прихованими і, у зв’язку з відсутністю процедури верифікації копій на постійній основі, можуть виявлятися тільки при спробі відновлення даних.

Представники холдингу усвідомлювали потребу в якісних змінах процедури резервного копіювання. Адже стара передбачала виконання операцій вручну (а це забирало багато часу у адміністратора), або здійснювалася автоматично, але за допомогою не одного, а декількох додатків. Крім того, резервні копії займали терабайти в різних сховищах і це ускладнювало їх тестування, а іноді відсутність вільного місця виключало можливість копіювання.

Тому, стала очевидною необхідність впровадження комплексної системи резервного копіювання, яка забезпечить масштабованість, надійне зберігання даних, функцію дедуплікаціі «на льоту», а також швидке створення резервних копій і відновлення даних.

Рішення

Після аналізу і тестування функціональних можливостей систем резервного копіювання від декількох виробників вибір зупинили на платформі Data Domain від компанії Dell EMC. Як уже згадувалося, «Асканія» не вперше віддає перевагу продуктам цього виробника і вже успішно використовує СЗД Dell EMC. Зокрема, це дозволило розраховувати на переваги комплексної взаємодії систем.

Компанія Dell EMC пропонує концепцію побудови централізованої СРК з використанням швидких дискових пристроїв, що володіють можливостями дедуплікаціі. Це значно знижує час копіювання та відновлення, підвищує ефективність і надійність зберігання, знижує навантаження на мережеву інфраструктуру як всередині ЦОД, так і між майданчиками. Архітектура системи зберігання дозволяє лінійно нарощувати її місткість та пропускну здатність в міру необхідності.

Використання технологій дискового резервного копіювання з дедуплікацією дозволяє істотно підвищити надійність зберігання і мінімізувати витрати на впровадження реплікації резервних копій в віддалений ЦОД. Процес повністю прозорий для серверів додатків і ПО резервного копіювання.

Технологія глобальної дедуплікаціі системи резервного копіювання Dell EMC Data Domain дозволяє аналізувати дані в межах усіх розміщених на ній резервних копій. За рахунок цього підвищується ефективність системи і зростає економія споживаної дискової ємності. Уже тестове середовище показало її високу продуктивність – обсяги реальних даних в кілька разів перевищували обсяги заархівованих. В результаті сумарний коефіцієнт дедуплікаціі вдалося довести до 4,4.

При виборі інтегратора для впровадження технології в IT-інфраструктуру холдингу керувалися ціновою політикою і, звичайно ж, рівнем кваліфікації інженерів. Переможцем в тендері стала компанія NETWAVE, фахівці якої взяли активну участь в підборі обладнання та тестуванні продукту.

Під час реалізації проекту інженери NETWAVE не тільки сформулювали перелік рекомендацій з модернізації існуючої мережі зберігання даних, але і побудували додаткові оптичні канали, адаптувавши їх для найбільш продуктивної роботи системи. Це дозволило здійснювати резервне копіювання на швидкості 8 Гб/с (раніше – 1 Гб/с).

Коментар фахівця

Олексій Петров – керівник напрямку серверних рішень і СЗД компанії NETWAVE:

«Виходячи з вимог замовника, як сховище для резервних копій ми обрали систему резервного копіювання Dell EMC Data Domain DD2500.

Система Data Domain традиційно дозволяє вирішити кілька завдань:

– зменшити вікно резервного копіювання,

– мінімізувати обсяг даних, переданих в рамках цього вікна за допомогою використання декількох синергічних технологій обробки даних,

– полегшити внутрішню механіку відновлення за допомогою диференціального/інкрементального копіювання.

При традиційному резервному копіюванні для відновлення даних на якийсь момент часу програмний продукт знаходить останню повну копію, вираховує список інкрементів або диференціалів і відновлює в буфері структуру цих даних для потрібної точки в часі, після цього можна виконувати відновлення даних. Системи Data Domain дозволяють з дещо більшим обсягом метаданих відразу отримати представлення необхідних блоків, які і будуть збіркою на потрібний момент, минаючи стадію аналізу всіх проміжних блоків.

Також варто відзначити, що СРК Data Domain від Dell EMC, впроваджена замовником, володіє розширеним функціоналом DD Boost, який дозволяє розподілити навантаження між апаратною частиною СРК і сервером з програмним забезпеченням резервного копіювання. Таким чином в процесі обробки даних, модуль DD Boost спільно з ПЗ сегментує і аналізує дані з метою ранньої ідентифікації послідовності блоків і пересилання на СРК тільки унікальної інформації. В даному випадку ця функція дуже важлива, оскільки замовник планує розмістити СРК на віддаленому технічному майданчику, а для цього необхідно мінімізувати навантаження на канал зв’язку.» – Говорить Олексій Птров.

Коментар замовника

 

«Чітке розуміння кінцевої мети, професійна команда нашого департаменту ІТ, а також надійний інтегратор – NETWAVE дозволили вирішити поставлені завдання в строк і з мінімальними витратами. В результаті значно скоротилися як обсяги збережених даних, так і час здійснення операцій. Тепер ми маємо надійну платформу, яка ще довго буде справлятися із завданнями резервного копіювання всієї інфраструктури Групи компаній», – зазначив керівник департаменту ІТ «Асканії» Максим Піонтковський.

 

 

 

Таким чином, оптимізувавши процес резервного копіювання, Група компаній «Асканія» вирішила проблему збереження даних за допомогою продуктів Dell EMC.

«Компьютерное Обозрение», 14.08.2017

LinkedIn
< Повернутися до розділу