Системи безперебійного електроживлення

Від якості електропостачання безпосередньо залежить як якість послуг обладнання, так і компанії в цілому. Для зменшення впливу якості електропостачання, та навіть до зведення його до нуля, застосовують системи безперебійного електроживлення.

Завдання, які вирішуються за допомогою систем безперебійного електроживлення

 • Незалежність обладнання від якості електроживлення. Поточний стан більшості міських електромереж та їх перевантаженість не може забезпечити споживачів електроживленням достатньої якості, внаслідок чого напруга на лінії може змінюватися за межами допустимих значень, можуть виникати додаткові перешкоди. Це негативно позначається на працездатності обладнання, та може призвести до виходу його з ладу. Системи безперебійного електроживлення забезпечують безперервну роботу.
 • Незалежність обладнання від короткочасних перерв у подачі електроенергії. Стрибки напруги, що живить електромережі призводять до короткочасного знеструмлення обладнання, його перезавантаження (а для обладнання з ручним запуском – відключення). Даний ефект не тільки може негативно позначитися на працездатності обладнання, але і вимагає тимчасових витрат на запуск / вихід на робочий режим обладнання.
 • Забезпечення достатнього часу для «м’якого» вимикання обладнання. Раптове відключення устаткування через зникнення напруги в електромережі призводить до втрати оброблюваних в поточний момент даних, помилок у масивах даних, некоректної роботи жорстких дисків. Для уникнення таких наслідків застосовують джерела безперебійного живлення з необхідним часом автономної роботи для штатного завершення робіт всього критичного обладнання. При цьому сигнал про необхідність «м’якого» вимикання подає саме ДБЖ.
 • Повідомлення про зміну параметрів електромережі або її відключення. Сучасні ДБЖ дозволяють контролювати параметри як вхідної, так і вихідної електромережі, а при виході цих параметрів за межі норми оповіщати за допомогою e-mail, SMS, SMTP. У такому випадку є можливість оперативно відреагувати і мінімізувати можливі витрати.
 • Розподіл електроживлення і управління ним до рівня розетки. Для підключення більшої кількості обладнання, чим забезпечує безпосередньо ДБЖ (має обмежену кількість вихідних роз’ємів / розеток), застосовуються блоки розподілу електроживлення (PDU – Power Distribution Unit). Це дозволяє застосовувати одне ДБЖ для забезпечення безперебійної роботи двох-трьох стійок, а при системах високої потужності – всього машинного залу. При цьому PDU може володіти таким функціоналом, як підрахунок спожитої електроенергії та дистанційне управління окремими розетками або їх групами.
 • Забезпечення працездатності при довгостроковому відключенні зовнішнього електроживлення. Для ряду бізнес сервісів (наприклад, call center, хостинг, базові станції, Data Center та ін.) необхідна безперервна працездатність обладнання, а отже, і безперебійна подача електроживлення. У випадках відключення напруги в електромережі обладнання переводять на інші джерела електроенергії, такі як акумуляторні батареї великої ємності, генераторні установки.

Продукти та рішення, що використовуються для реалізації систем безперебійного електроживлення

 • Мережеві фільтри. Забезпечують фільтрацію вихідного сигналу від стрибків напруги і імпульсних перешкод. Можуть виконуватися як окремі пристрої, або входити до складу джерел безперебійного живлення.
  Виробники: APC, Belkin, Eaton, Legrand, Tripp Lite та ін.
 • Стабілізатори напруги. Дозволяють зводити ненормовані параметри мережі (висока або низька напруга) до безпечного рівня, що дозволяє обладнанню працювати в штатному режимі.
  Виробники: APC, FSP, ORTEA.
 • Джерела безперебійного живлення (ДБЖ). Забезпечують перемикання з зовнішньої лінії електроживлення на внутрішні запаси електроенергії (акумуляторні батареї) у разі зникнення напруги вхідної лінії або виходу за допустимі межі її параметрів. Є ключовим елементом системи безперебійного електроживлення.
  Виробники: APC,Delta, Eaton, FSP, GE Digital Energy, Legrand, Socomec, Tripp Lite та ін.
 • Блоки розподілу живлення (PDU). Є допоміжним обладнанням і дозволяють проводити розподіл і облік електроенергії. При цьому можуть забезпечувати дистанційне управління розетками / блоками розеток.
  Виробники: Aten, APC, Conteg, Dell, Eaton, Fujitsu, HP, Rittal, Tripp Lite, Minkels, , Shcroff,   Socomec.
 • Генераторні установки. Виробляють електроенергію за допомогою спалювання палива (дизпаливо / бензин / газ). Застосовуються як резервне джерело електроенергії для забезпечення безперервної роботи тривалий час.
  Виробники: Cummins Power Generation, DALGAKIRAN, SDMO.

Підходи компанії netwave при побудові системи безперебійного живлення

 • Якісний аналіз потреби замовника в системі безперебійного електроживлення. За необхідності, виїзд до замовника для зняття реальних параметрів енергоспоживання поточного обладнання.
 • Складання технічного завдання на побудову системи враховуючи вимоги та побажання замовника.
 • Розробка декількох варіантів рішення з урахуванням перспективного зростання потреб замовника (при необхідності).
 • Розробка документації по впровадженню та експлуатації на підставі технічних особливостей інфраструктури замовника.