UISGCON13: досвід та майбутнє інформаційної безпеки в Україні

20 жовтня відбулася міжнародна конференція з кібербезпеки UISGCON13. Тут традиційно обговорюють сучасні інформаційні загрози, провідні спеціалісти з усього світу аналізують реалізовані та прогнозують майбутні атаки, а також діляться способами їх попередження та мінімізації наслідків.

Команда NETWAVE представила відвідувачам автоматизовану систему безпеки, яку розгорнули наші інженери на базі продуктів компанії Cisco: ISE, Stealthwatch, AMP, ESA, FTD та платформи для виявлення вразливостей Rapid7 Nexpose.

Ідея у тому, щоб за рахунок інтеграції продуктів запропонувати рішення, яке максимально ефективно захищатиме інфраструктуру, автоматично виявляючи та ізолюючи загрози.

Стенд викликав жвавий інтерес відвідувачів, адже в Україні чимало мереж побудовано на обладнанні від Cisco і вітчизняні фахівці з безпеки використовують деякі окремі продукти цього виробника для захисту. Проте, такий цілісний інтегрований підхід, який пропонує компанія NETWAVE, публічно демонструється вперше. Відтак, особливості налаштування та роботи цього рішення, а також практичні переваги від його впровадження – тема цікава і досить актуальна.

Архітектура автоматизованої системи безпеки на базі продуктів Cisco

 

Cеред тих, хто завітав до нас на стенд, ми провели невеличке опитування. Поцікавилися, зокрема, їх думкою про рівень зрілості інформаційної безпеки українських компаній. 45,5% опитаних оцінили його як середній, 39,4% вважають його низьким, трішки більше 6% – дуже низьким, а близько 9% – відносно високим.

 

Серед основних причин успішності масових атак на українські підприємства у 2017 році найчастіше називали низький рівень знань наявних фахівців (45%), відсутність фінансування безпеки (24%) та відсутність фахівців (18%).

Першочерговим заходом для підвищення рівня безпеки українських компаній 63,6% гостей нашого стенду назвали проведення масштабної кампанії з навчання фахівців з інформаційної безпеки; на другому місці (18,2%) виділення бюджетів та впровадження сучасних рішень; на третьому (12,1%) – прийняття законів та розробка рекомендацій із кіберзахисту на державному рівні.

 

Загалом, конференція підтвердила те, що галузь інформаційної безпеки в Україні динамічно розвивається, але потребує підвищеної уваги, як з боку держави, окремо взятих підприємств так і кожного спеціаліста зокрема, і навіть пересічних користувачів, адже найчастіше саме вони стають об’єктами атак. Безпека – це не стале явище, а постійний процес, який вимагає розвитку нових підходів, примноження знань та умінь.

До слова, не варто відкладати питання захисту Вашої інфраструктури на потім, очікуючи, скажімо, виділення бюджету на певні продукти, адже Ви можете вже зараз підсилити власну інформбезпеку, обравши правильний підхід. Для цього скористайтеся рекомендаціями від наших фахівців.

 

Нагадуємо, що цього року компанія NETWAVE виступила вендор-партнером UISGCON13. Саму конференцію відвідало більше 400 гостей, серед яких провідні вітчизняні фахівці з інформзахисту, IT-офіцери державних структур, системні адміністратори та всі небайдужі до питань кібербезпеки.

Розвивайтеся – Ваша безпека залежить від цього!

 

 Компанія NETWAVE

+38 (044) 359 05 50

team@netwave.com.ua

LinkedIn
< Повернутися до розділу