Системи безперебійного електроживлення

Коректність роботи обладнання і компанії в цілому безпосередньо залежить від якості електропостачання. Для зменшення наслідків його відмови і навіть зведення їх до нуля, використовують системи безперебійного електроживлення.

системи безперебійного електроживлення вирішують такі завдання:

 • Незалежність обладнання від якості електроживлення. Більшість міських електромереж через перевантаженість не можуть забезпечити споживачів електроживленням достатньої якості, іноді напруга на лінії змінюється за межами допустимих значень, створюючи додаткові перешкоди. Це негативно позначається на функціонуванні обладнання, та може призвести до виходу його з ладу. Системи безперебійного електроживлення забезпечують безперервну роботу.
 • Незалежність обладнання від короткочасних перерв у подачі електроенергії. Стрибки напруги, яка живить електромережу, призводять до короткочасного знеструмлення обладнання, його перезавантаження (а для устаткування з ручним запуском – відключення). Це не тільки може негативно позначитися на функціонуванні обладнання, але і вимагає тимчасових витрат на запуск/вихід на робочий режим.
 • Забезпечення достатнього часу для «м’якого» вимикання обладнання. Раптове відключення устаткування через збій напруги в електромережі призводить до втрати інформації, що оброблялася в цей момент, до помилок у масивах даних, некоректної роботи жорстких дисків. Для уникнення таких наслідків застосовують джерела безперебійного живлення з необхідним часом автономної роботи для штатного завершення робіт всього критичного обладнання. При цьому сигнал про необхідність «м’якого» вимикання подає саме ДБЖ.
 • Повідомлення про зміну параметрів електромережі або її відключення. Сучасні ДБЖ дозволяють контролювати параметри як вхідної, так і вихідної електромережі, а при порушенні норм, сповіщати за допомогою e-mail, SMS, SMTP. У такому випадку є можливість оперативно відреагувати і мінімізувати можливі витрати.
 • Розподіл електроживлення і управління ним до рівня розетки. Для підключення більшої кількості обладнання (ДБЖ має обмежену кількість вихідних роз’ємів/розеток), використовують блоки розподілу електроживлення (PDU – Power Distribution Unit). Це дозволяє застосовувати одне ДБЖ для забезпечення безперебійної роботи двох-трьох стійок, а при системах високої потужності – всього машинного залу. При цьому PDU може мати такий функціонал, як підрахунок спожитої електроенергії та дистанційне управління окремими розетками або їх групами.
 • Забезпечення працездатності при довгостроковому відключенні зовнішнього електроживлення. Для ряду бізнес сервісів (наприклад, кол-центр, хостинг, базові станції, дата-центр та ін.) необхідна безперервна працездатність обладнання, а отже, і безперебійна подача електроживлення. У випадках відключення напруги в електромережі обладнання переводять на інші джерела електроенергії, такі як акумуляторні батареї великої ємності, генераторні установки.

Продукти та рішення для систем безперебійного електроживлення:

 • Мережеві фільтри. Забезпечують фільтрацію вихідного сигналу від стрибків напруги і імпульсних перешкод. Можуть використовуватися як окремі пристрої, або входити до складу джерел безперебійного живлення.
  Виробники: APC, Belkin, Eaton, Legrand, Tripp Lite та ін.
 • Стабілізатори напруги. Дозволяють зводити ненормовані параметри мережі (висока або низька напруга) до безпечного рівня, що забезпечує роботу обладнання в штатному режимі.
  Виробники: APC, FSP, ORTEA.
 • Джерела безперебійного живлення (ДБЖ). Ключовий елемент системи безперебійного електроживлення. Вони забезпечують перемикання з зовнішньої лінії на внутрішні запаси електроенергії (акумуляторні батареї) у разі зникнення напруги вхідної лінії або виходу за допустимі межі її параметрів.
  Виробники: APC, Delta, Eaton, FSP, GE Digital Energy, Legrand, Socomec, Tripp Lite та ін.
 • Блоки розподілу живлення (PDU). Допоміжне обладнання, що дозволяє вести розподіл і облік електроенергії. При цьому можуть забезпечувати дистанційне управління розетками/блоками розеток.
  Виробники: Aten, APC, Conteg, Dell, Eaton, Fujitsu, HP, Rittal, Tripp Lite, Minkels, Shcroff, Socomec.
 • Генераторні установки. Виробляють електроенергію за допомогою спалювання палива (дизпаливо/бензин/газ). Застосовуються як резервне джерело електроенергії для забезпечення безперервної роботи тривалий час.
  Виробники: Cummins Power Generation, DALGAKIRAN, SDMO.

Підходи компанії netwave до побудови системи безперебійного живлення:

 • Якісний аналіз потреби замовника. За необхідності, виїзд спеціалістів на локацію для зняття реальних параметрів енергоспоживання поточного обладнання.
 • Складання технічного завдання на побудову системи з урахуванням вимог та побажаннь замовника.
 • Розробка декількох варіантів рішення, враховуючи перспективне зростання потреб замовника (за необхідності).
 • Розробка документації по впровадженню та експлуатації на підставі технічних особливостей інфраструктури замовника.

Лишилися запитання? Зв’яжіться з нами: team@netwave.com.ua, або: +38 (044) 359 05 50

<Назад

LinkedIn