Netwave
  • Дата 16:17, 18 Березня
  • Час для ознайомлення 5 хвилин

Точне землеробство – приклади IoT кейсів в Україні

Категорія Теги
Поділитись:

Вже давно минув той період, коли залізний кінь прийшов на зміну живій кінскькій силі у допомозі на виробництві. Потім прийшла черга більш сучасної техніки. А сьогодні і зовсім настали часи високих технологій і інформаційних технологій. Саме з їх допомогою промисловість можна вивести на якісно інший рівень продуктивності. У тому числі і агропромисловість.

Розміри полів укупі з родючістю грунту дають урожай, з яким сучасна збиральна техніка справляється в кілька разів швидше, ніж навіть п’ять років тому. Косарки, котрі знищували на своєму шляху майже стільки ж пшениці, скільки збирали, змінилися комбайнами, більше схожими на предмет космічної промисловості ніж аграрної. Які не просто збирають фантастичні обсяги врожаю щогодини, але і зберігають ще малесенькі колоски, удобрюють поле і миттєво передаючи в «хмару» всю інформацію за сьогодні.

Але ось питання. Чим більше обсяг – тим важче з ним управлятися – думаєте ви? Зовсім ні, якщо підходити до питання з розумом. Ви ж напевно чули про технологію «розумний дім», який сам вміє відмикати-замикати двері, економити електроенергію і кип’ятити вам чайник? А тепер уявіть таку ж технологію, але при цьому вона вміє наводити порядок, відстежувати найдальші куточки і знімати показники з усіх гектарів ваші угідь.

Одним натисканням кнопки ви запускаєте в хід весь процес – посів, збір, полив, застосування тих чи інших добрив, обробку від комах і т.п. І все це – не виходячи з офісу! Ви сидите в затишному кабінеті, спостерігаєте за тим, що відбувається по моніторах, а в цей час на ваших полях живуть своїм життям автоматичний збирач врожаю, робот-сіяч, дрон-мишолов і інші знахідки, покликані полегшити життя і збільшити прибуток.

І це не жарти, і не широка лекція про те, чи є життя на Марсі – це сьогодення. Технології в агропромисловості сьогодні – це можливість зберігати врожай, не втрачаючи його частину під час збору, проводити регулярний аналіз щеплення нових сортів, спостерігати одночасно за ділянками всіх полів. Агрономія не стоїть на місці, як і будь-яка наука. І, як і будь-якій науці, їй необхідно оновлення, прогрес і колаборація з іншими науками. Об’єднуючи знання як в сфері агропромисловості, так і в сфері збору, обробки та аналізу інформації, можна вийти на результат, що перевершує в десятки разів той, який був доступний ще кілька років тому.

Впроваджуючи в свій сектор не тільки сучасну техніку, але і технології збору та обробки даних, ви створюєте безмежні можливості для розвитку бізнесу.  Але перш ніж думати про цифрове майбутнє, треба подбати про інфраструктурне сьогодення. Та першочерговим тут є підготовка IT інфраструктури до приєднання нових каналів передачі даних та забезпечення їх налагодженої взаємодії.

Саме таку роботу в рамках проекту по впровадженню системи збору телеметрії, компанія NETWAVE провела для одного з найбільших в Україні Агро холдингів – УКРЛЕНДФАРМИНГ.

Збудувавши систему віддалено розташованих датчиків, об’єднаних в єдину мережу, що автоматично збирає дані про ґрунт, оброблює їх і на основі аналізу цієї інформації надає платформу для прийняття рішення щодо необхідності обробки культур. Оснастивши терен датчиками, що передають інформацію до центру обробки даних, де вони накопичуються, систематизуються та зберігаються створюючи так звану BigData платформу для подальших дій – де потрібен полив, добрива із яким складом необхідно використовувати, як планувати збір врожаю. І все це було б неможливо впровадити без допомоги технології передачі даних LoRaWAN, яка забезпечила двосторонній бездротовий зв’язок для розміщених датчиків та дозволило отримувати дані з полів без необхідності проведення дротів, та із мінімізацією подальшого обслуговування системи. Адже низький рівень енерго-витрат передаючого пристрою, який забезпечує протокол LoRaWAN дає змогу збирати дані в автоматичному режимі не замінюючи елементи живлення впродовж років.

Детальніше про проект та тонкощі впровадження технології LoRaWAN – у відео звіті з конференції Агро інновації 1.0, де Керівник напрямку комплексної автоматизації “NETWAVE”  Олег Лисий розповів про особливості даного проекту та інші можливості впровадження IoT у аграрному секторі.

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

рішення, які можуть вас зацікавити

Послуги:

Технічна підтримка

Детальніше

Тест на проникнення – Pentest

Детальніше

Супровід обслуговування IT-систем

Детальніше

Модернізація впроваджених рішень та масштабування інфраструктури

Детальніше

Продукти:

Netwave