Netwave
  • Дата 12:12, 12 Жовтня
  • Час для ознайомлення 9 хвилин

П’ять переваг гіперконвергенції для бізнесу

Категорія Теги
Поділитись:

Гіперконвергентна інфраструктура (HCI) – це технологія, яка все частіше звертає на себе увагу компаній у всіх сферах бізнесу. Вона забезпечує простоту розгортання додатків, легкість управління і легкодоступне та рівномірне масштабування, що приваблюває ІТ-директорів.

Якщо подивитися глибше, в довгостроковій перспективі дана технологія дає операційну ефективність і зниження витрат, які особливо важливі сьогодні, коли багатьом бізнесам доводиться справлятися з кризовою реальністю в результаті впливу COVID-19.

Основна відмінність від традиційних архітектурних підходів полягає в тому, що HCI пов’язує разом кожен з окремих ключових компонентів центру обробки даних, таких як сховище, мережа, обчислення, резервне копіювання і т. д., об’єднуючи їх в структуровані юніти,  контрольовані і керовані одним центральним програмним забезпеченням. 

Але якщо ця система дає такі явні переваги, чому ж HCI не отримала більшого поширення?

Насправді – просто не встигла. Підхід отримав визнання, але поки що просто не встиг набути широкого поширення та замінити класичні системи. Адже оновлення чинної інфраструктури для реалізації підходу HCI може здатися занадто складним та ризикованим на сьогодні навіть для компаній в країнах з розвиненою та стабільною економікою, оскільки вимагає чималих стартових інвестицій. Причому не одноразових, адже насправді HCI передбачає постійний розвиток, та й вендори прагнуть створити заміну всім застарілим платформам вводячи в лінійки легко-інтегровані з гіперконвергентним стеком рішення. Стимулюючи при кожній ітерації оновлення обладнання впроваджувати все більше сумісних компонент. Отже, компанія має бути готовою до постійного еволюційного зростання, в процесі якого масштабування інфраструктури буде відбуватися планомірно та відповідно до нових економічних цілей. При такій моделі, операційні витрати на обслуговування інфраструктури дійсно будуть зменшуватись.

І сьогодні, в міру поступового виходу з суворого карантинного стану, технологія знов продовжує активно освоюватись. Звіт Spiceworks “Про стан ІТ 2020” показав тренд подвоєння обсягу впроваджень HCI у 2021 році. Переважно завдяки внеску великих підприємств, у яких щороку все більша частина інвестицій направляється на ІТ.

Отже, які переваги гіперконвергенція може принести бізнесу?

1. Консолідація робочого навантаження

Гіперконвергентні системи об’єднують основні функції зберігання, передачі і обчислення в єдине рішення з високим ступенем віртуалізації.

Згідно з дослідженням Enterprise Strategy Group, можливість консолідувати кілька ІТ-функцій, таких як резервне копіювання, дедуплікація й оптимізація WAN на одній платформі, є найбільш привабливою причиною для використання гіперконвергентной інфраструктури. Управління всіма робочими навантаженнями підпадають в єдине поле контролю, що спрощує міграцію віртуальних машин між різними пристроями або навіть між центрами обробки даних.

За останні кілька років HCI рішення були адаптовані для підтримки робочих навантажень, що виходять за рамки і інфраструктури настільних комп’ютерів і додатків бек-офісу, оскільки компанії стали більш впевненими в надійності та адаптованості цих продуктів.

2. Гнучкість і масштабованість

Оскільки гіперконвергенція заснована на програмному забезпеченні, вона здатна надати підприємствам більш високий рівень гнучкості й маневровості в порівнянні з класичною інфраструктурою.
Гіперконвергентна інфраструктура використовує блоковий підхід LEGO до масштабованості центру обробки даних. Кожен компонент HCI є автономним пристроєм, який з самого початку спроєктовано для з’єднання всіх типів апаратних ресурсів, необхідних центру обробки даних, і забезпечення максимальної сумісності.

Це дозволяє збільшити продуктивність центру обробки даних, просто приєднавши один або два додаткових пристроя, замість того, щоб спеціально виділяти, налаштовувати і розгортати додаткові сховища або обчислювальні потужності.

Замість того, щоб створювати складні плани оновлень щоразу, коли потрібно розширення, або додавати додаткові дорогі компоненти, компанії можуть просто додати ще один вузол в середу. Це дозволяє невеликими “кроками” підіймати рівень продуктивності інфраструктури.

3. Захист даних

Гіперконвергентна інфраструктура також корисна, коли мова йде про ефективність зберігання даних. Знімки, дедуплікація і захист даних часто вбудовані в стандартну конфігурацію, що значно спрощує відновлення після збою. Програмно визначена природа HCI також означає, що організації можуть використовувати публічні хмари для резервного копіювання.

HCI також пропонує більш високу відмовостійкість, ніж традиційні системи. Модель горизонтального масштабування заснована на розподілі даних між декількома вузлами в центрі обробки даних або навіть між центрами обробки даних в географічно рознесених точках. Ця розподілена модель означає, що коли пристрій (або навіть вся стійка) виходить з ладу, продуктивність і доступність в результаті не страждають, бо навантаження яке вона несла, перерозподіляється, даючи час на відновлення втрачених компонент.

4. Автоматизація інфраструктури

Багато класичних ІТ-інфраструктур настільки різноманітні по структурі й складні, що автоматизація просто неможлива. Але гіперконвергентна інфраструктура працює за принципами програмно-обумовленого центру обробки даних (SDDC), де все, включаючи сховище, сервери й допоміжні служби, віртуалізовано. Це означає, що автоматизація рутинних операцій досяжна при впровадженні централізованих інструментів управління, таких як планування.

Програмне забезпечення дозволяє адміністраторам швидко розгортати хмарну інфраструктуру, усуваючи ручні трудомісткі завдання, такі як виділення ресурсів сховища, і автоматизує складні процеси від установки патчів до оновленнь.

ІТ-фахівцям більше не потрібно турбуватися про впровадження обладнання від різних виробників або продуктових лінійок. Все може бути легко включено в єдину середу.

Підвищення автоматизації також призводить до загального підвищення ефективності, що означає, що підприємства можуть залишатися гнучкими і конкурентоспроможними.

Це особливо важливо в епоху поширення публічних хмар, коли підприємства прагнуть отримати конкурентні переваги завдяки широкій гнучкості загальнодоступних хмарних сервісів. Але незалежно від рівня міграції робочих навантажень в хмару, більшість організацій зберігають певний рівень локальної ІТ-інфраструктури. Це пов’язано і нормами державного регулювання для окремих сфер бізнесу (наприклад, банки). Та з внутрішніми політиками безпеки в корпоративних структурах.

5. Більша ефективність

Одним з основних переваг HCI є те, що даний підхід знижує витрати на обробку даних і операційні витрати без істотного порушення бізнес-операцій. Такі системи мають низьку вартість стартового входу в порівнянні з інтегрованими частинами системи і класичної інфраструктурою.

Рентабельність стане більш очевидною в міру розвитку ринку, але принцип гіперконвергенціі означає, що, оскільки потрібно менше обладнання, дешевше підтримувати таку інфраструктуру в довгостроковій перспективі. А для бізнесів, які будують інфраструктуру “з нуля” модель HCI може надати зниження й стартових витрат.

В інтересах кожного бізнесу сьогодні є реалізація процесу підтримки своїх ІТ-систем в стані постійного розвитку та модернізації, змінюючи IT-середовище в бік більшої доступності і гнучкості, зі збереженням при цьому певного рівня захищеності та надійності. І гіперконвергенція — один з найефективніших інструментів для руху в цьому напрямку.

За матеріалами ITPro.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

рішення, які можуть вас зацікавити

Послуги:

Технічна підтримка

Детальніше

Тест на проникнення – Pentest

Детальніше

Супровід обслуговування IT-систем

Детальніше

Модернізація впроваджених рішень та масштабування інфраструктури

Детальніше

Продукти:

Netwave