Netwave
Клієнт
Дата-центр Парковий
Тип проєкту
Computing
Кейс

Побудова комерційної хмари
дата-центру

 • передумови
 • про клієнта
 • що ми зробили
 • нові можливості для бізнесу
 • основа реалізації проєкту
 • інші кейси

передумови проєкту

alt text

З кожним роком вектор розвитку дата-центрів все більше зміщується на надання хмарних сервісів, наявність яких розширює їх можливості та дає конкурентну перевагу. А їх клієнтам дає можливість користуватися новітніми технологіями, не турбуючись про витрати на інфраструктуру та її обслуговування, і звичайно ж, можливість масштабувати споживання ресурсів відповідно до своїх потреб.

Для надання своїм клієнтам додаткових можливостей по використанню хмарних ресурсів та сервісів, ДЦ Парковий залучив команду Netwave реалізувати оновлення і розширення існуючих технологічних можливостей дата-центру.

про клієнта

Компанія

Дата-центр Парковий

Індустрія

IT

Про компанію

Дата-центр Парковий працює з 2013 року і є найбільшим та найсучаснішим в УкраїніНа площі в 930 кв.м. розміщуються сімнадцять машинних залів, здатних вмістити 400 шаф з устаткуванням клієнтів. Дата-центр надає в оренду серверні зали та пропонує хмарні рішення для бізнесу.

ЦОД є єдиним в нашій країні комерційним дата-центром, який був спроектований і побудований відповідно до рівня надійності TIER III, про що свідчить сертифікат від Uptime institute. Також в 2020 році дата-центр «Парковий» підтвердив високий рівень інформаційної безпеки (СУІБ) та успішно пройшов переатестацію на отримання міжнародного сертифікату ISO/IEC 27001.

Бізнес в цифрах

17
машинних залів
400
шаф з устаткуванням
100КМ
власних оптичних каналів
TIERIII
рівень доступності систем

занурення в задачу

Ключовим завданням, що полягло перед нами, став запуск на ринок сервісів IaaS, BaaS та закладання в архітектуру хмари можливості реалізації в подальшому додаткових сервісів, таких як Disaster Recovery, SaaS, PaaS та Hosted Private Cloud.

рішення

Для побудови хмарної інфраструктури нашим замовником було обрано обладнання компанії Dell, це програмно-апаратний комплекс Dell VxRail та мережеві комутатори. На базі цього комплексу була побудована гіперконвергентна інфраструктура з використанням технологій віртуалізації Enterprise класу від компанії VMware.

результат

Рішення, побудоване на останньому стеці продуктів, які вносять новий архітектурний підхід до побудови публічних хмар, що в свою чергу знімає питання болісного переходу від старої архітектури до нової. Дане питання зараз гостро стоїть для всіх хмарних провайдерів, які використовують продукти vCloud Director і NSX попередніх версій.

технічні результати:

 • побудова гіперконвергентної обчислювальної платформи
 • розгортання програмно-аппаратного комплексу Dell VxRail
 • реалізація на його базі хмарних рішень VMware:
  • серверну віртуалізацію (vSphere)
  • віртуалізацію сховища даних (vSAN) , віртуалізацію мережевого рівня(NSX-T)
  • інструментів моніторингу та автоматизації сімейства vRealize (LogInsight, Operations Manager, Orchestrator, TenantApp)
  • та інструменту, що дозволяє побудувати хмарне середовище (Cloud Director)
 • для реалізації додаткового функціоналу, а саме Backup-as-a-Service, використовується продукт Veeam Backup & Replication

нові можливості для бізнесу

гнучкість

До ключових переваг та особливостей рішення можна віднести SDDC - програмно-конфігурований дата-центр. Він дає гнучкість в реалізації різноманітних рішень і архітектур в рамках однієї апаратної платформи.

автоматизація

А також широкий вибір засобів і механізмів автоматизації однотипних завдань або навпаки - можливість будувати складні розгортання на базі заздалегідь заготовлених інфраструктурних блоків.

швидкість

Це дозволяє скоротити час виведення на ринок нових сервісів.

відео-кейс

Відео-кейс дата-центру «Парковий»

Запустити відео
Netwave