Netwave

LAN мережа

Основа системи передачі даних
вашої компанії

детальніше

про напрямок

alt text

Мережа передачі даних є невід’ємною частиною інфраструктури будь-якої компанії. Залежно від масштабів або сфери діяльності, комп’ютерні мережі можуть відрізнятися одна від одної архітектурою, рівнем керованості та надійності, кількістю інтегрованих функцій. 

При цьому кожна географічно ізольована частина підприємства (окремий офіс, будівля або навіть комплекс споруд) має власну локальну мережу, основною якої зазвичай є дротова мережа передачі даних (LAN).

вирішує завдання

Обмін даними між робочими станціями, розміщеними в одному офісі чи будівлі.

Джерелом даних можуть служити різноманітні однорангові сервіси, наприклад, сервіс обміну миттєвими повідомленнями, широкомовна трансляція мультимедійних даних або передача файлів за допомогою протоколів SMB/CIFS чи навіть BitTorrent.

Доступ до корпоративних серверів, застосунків чи додатків, розташованих в географічно ізольованій частині підприємства («локальні сервери»).

Це завдання є одним з найпоширеніших під час проєктування IT-інфраструктури підприємства. Як приклад: сервер електронної пошти, сервер корпоративного каталогу, термінальний сервер, окремий сервер централізованого збереження файлів тощо.

Організація розподіленої інфраструктури мережевих сервісів, яка не виходить за межі географічно ізольованої частини підприємства.

Наприклад, сервіс IP-телефонії та відео-конференцій, IP-відеоспостереження, сервіс контролю та управління фізичним доступом, інфраструктура бездротового доступу до мережі (Wi-Fi), сенсори з оцінки якості каналів зв’язку чи будь-які інші мережеві сенсори. Особливістю цього класу задач є вимога надання живлення кінцевим пристроям через інтерфейс підключаються до мережі (технологія Power-over-Ethernet).

Об’єднання кількох локальних серверів в єдиний обчислювальний кластер.

Кластеризація – найпоширеніший метод створення надійного та стійкого до відмов корпоративного сервісу (незалежно від його типу чи призначення). Прикладами можуть бути кластер серверів корпоративного каталогу, IP-АТС чи підсистеми віртуалізації.

Створення транспортної інфраструктури для систем автоматизації та контролю промислового виробництва.

Побудова мереж у жорстких умовах промислової експлуатації обладнання та підвищені вимоги до його надійності. Також для уникнення впливу електромагнітного випромінювання промислового обладнання на передачу критичних даних бажано використовувати оптичні лінії зв’язку замість мідних.

наш підхід

Розробка рішень, що максимально відповідають поставленим задачам

Обов’язковим етапом підготовки будь-якого проєкту зі створення чи модернізації мережі є збір первинної інформації. Наприклад, кількість та тип необхідних мережевих інтерфейсів (відповідно до параметрів кінцевих пристроїв), їх розподілення по локації, необхідність підтримки додаткових функцій (IP-маршрутизація, Power-over-Ethernet тощо).

При оформлені пропозиції наша команда аналізує особливості експлуатації мережі: стан існуючої кабельної інфраструктури, наявність вільного місця в комунікаційних шафах або наявність вільних розеток живлення тощо. В результаті замовник обов’язково отримає оптимальну специфікацію обладнання та рекомендації щодо ефективного використання.

Створення керованих підсистем

Спеціалісти Netwave завжди пропонують замовникам кращі комутатори, що мають вбудовані інтерфейси для віддаленого керування та моніторингу. У випадку створення великих за масштабом локальних мереж бажано мати інструменти централізованого управління багатьма пристроями.

Забезпечення високого рівня надійності рішень

Надійність та безвідмовність роботи локальної мережі можливі за рахунок використання обладнання з великим прогнозованим часом між відмовами (так званим MTBF), а також за умови апаратного резервування (дублювання) ключових вузлів інфраструктури (комутаторів рівня ядра чи розподілення мережі, серверних комутаторів тощо).

Створення гнучких та легко масштабованих підсистем

Під час створення LAN-архітектури наші інженери використовують ієрархічний принцип побудови локальних мереж. Він полягає у використанні деревоподібних або зіркоподібних схем взаємного підключення вузлів мережі. Такі схеми дуже просто масштабуються шляхом додавання нового комутатора рівня доступу та підключення його до комутатора рівня ядра. За великої кількості комутаторів можна використовувати проміжний рівень агрегації підключень – рівень розподілення.

Підготовка супровідної проектної документації

Наші фахівці готують обов’язковий перелік документів, що включає специфікацію обладнання, загальну функціональну схему мережі та пояснювальну записку з детальним описом принципів функціонування підсистем.

Після впровадження, обов’язковий комплект доповнюється важливою експлуатаційною документацією, яка включає детальні функціональні та структурні схеми, описи окремих функцій мережі (наприклад, розподіл віртуальних мереж), кабельні журнали та важливі рекомендації щодо експлуатації.

варіанти задіяних рішень

Ethernet-комутатори фіксованої конфігурації

Комутатори цього класу найпоширеніші завдяки великому діапазону їх функціональності і, як наслідок, їх різноманітного застосування. Зазвичай мають до 48 фіксованих інтерфейсів з максимальною швидкістю передачі даних до 1000 Мбіт/сек, а також невелику кількість (1-4 шт.) магістральних портів. Фіксовані комутатори можуть бути некерованими, керованими за допомогою лише web-інтерфейсу або ж мати повнофункціональний інтерфейс віддаленого адміністрування.

Зазвичай цей клас комутаторів використовують для створення так званого «рівня доступу» мережі, тобто до них підключаються кінцеві пристрої. Для створення відносно невеликих за масштабом мереж комутатори фіксованої конфігурації можуть бути використані також і на «рівні ядра» або «рівні розподілення/агрегації».

Виробники: Cisco, HPE Aruba, Extreme Networks, Juniper Networks та інші.

Модульні ethernet-комутатори з високою щільністю інтерфейсів

Модульні пристрої складаються з шасі, блоків живлення, блоків вентиляторів та інтерфейсних модулів з широким спектром конфігурацій портів. Деякі реалізації можуть мати дискретні плати міжмодульної комутації та/або сервісні модулі, що виконують певні додаткові функції. Майже завжди модульні комутатори мають надзвичайно високу продуктивність та апаратно підтримують протоколи третього рівня моделі OSI.

Зазвичай цей клас комутаторів використовується на рівні ядра або рівні розподілення/агрегації. У випадку створення локальної мережі з єдиним комутаційним центром модульні комутатори можуть виконувати функції пристроїв рівня доступу.

Виробники: Cisco, HPE Aruba, Extreme Networks, Juniper Networks та інші.

Спеціалізовані промислові ethernet-комутатори

Цей окремий клас комутаторів відрізняється від інших наявністю захищеного від пилу, вологи та вібрацій корпусу, широким діапазоном робочих температур, можливістю живлення від джерела постійного струму та підтримкою протоколів «Industrial Ethernet». Серед основних додаткових характеристик можна виділити невеликі розміри, модульність, можливість встановлення на DIN-рейку, наявність контрольного інтерфейсу типу «сухий контакт». Також обов’язково серед модельного ряду комутаторів цього класу повинні бути моделі з великою кількістю різноманітних оптичних інтерфейсів.

Виробники: Cisco, Hirschmann, Siemens, Honeywell, Moxa та інші.

Спеціалізовані мережеві комутатори

При створенні розподіленої корпоративної мережі цей окремий клас пристроїв використовується операторами зв’язку, а не кінцевими підприємствами. Такі комутатори мають багато спільного з комутаторами, призначеними для побудови локальних кабельних мереж. Їх особливістю є підтримка спеціалізованих для операторів зв’язку протоколів, наприклад, SONET, SDH, QinQ, MPLS тощо.

Виробники: Cisco, HPE Aruba, Extreme Networks, Juniper Networks та інші.

Побудова локальної мережі будь-якого бізнесу

Корпоративні локальні мережі, як правило, великі та складні, що потребують ретельного планування та постійної підтримки. Корпоративна локальна мережа полегшує спілкування та обмін даними всередині компанії, а ефективна робота бізнесу залежить від якості інформаційного потоку. Незалежно від того, чи займається компанія виробництвом продуктів, обробкою запитів чи управлінням грошима, грамотна побудова локальної мережі підприємства має вирішальне значення для її успіху.

У невеликих організацій скромніші вимоги до обчислень та мереж. Вони можуть мати близько дюжини комп'ютерів і кілька лазерних принтерів. Обчислювальні потреби більшості невеликих організацій можуть бути задоволені за допомогою однієї локальної мережі з одним або двома серверами за допомогою готових компонентів. На відміну від корпоративної мережі, невеликою офісною локальною мережею зазвичай може керувати одна людина з невеликими технічними знаннями та досвідом.

Переваги побудови локальної мережі

Переваги побудови локальної мережі такі самі, як і у будь-якої групи пристроїв, об'єднаних у мережу. Пристрої можуть використовувати одне підключення до Інтернету, обмінюватися файлами один з одним, друкувати на спільних принтерах, мати доступ і навіть керувати один одним.

Хоча переваги підключення пристроїв до мережі завжди були добре зрозумілі, тільки після широкого впровадження технології Wi-Fi, локальні мережі стали звичайним явищем практично в будь-якому середовищі. Сьогодні локальні мережі використовують не лише підприємства та школи, але також ресторани, кафе та магазини.

Netwave