Придбання Silver Peak: HPE Aruba переводять WAN та SD-WAN «у хмару»
Поширення мобільних пристроїв та IoT разом з масовим…
Ефективне використання серверів
при значній економії фінансових ресурсів
Віртуалізація підвищує ефективність використання устаткування та керованість систем, розширює функціонал. Віртуалізація серверної інфраструктури зводиться до консолідації обчислювальних ресурсів за рахунок розміщення десятків віртуальних машин на одному фізичному сервері (або відмовостійкому кластері серверів).
При віртуалізації програмне забезпечення, сервіси та додатки запускаються на віртуальних серверах, масив яких може бути розгорнутий на одному фізичному сервері. Такий підхід спрощує цикл обслуговування ЦОД: менше серверів потребують менше електроенергії та охолодження.
Централізоване управління віртуальним середовищем значно спрощує процес управління серверною інфраструктурою та її основними функціями. Більшість адміністративних задач можна автоматизувати чи виконувати у декілька простих кліків з однієї консолі керування.
Важливою частиною бізнесу є можливість розвиватися та здобувати конкурентні переваги за рахунок впровадження інновацій. Але ресурси ІТ-відділів не безмежні. Автоматизація цілого набору типових процесів (наприклад, створення та обслуговуванням віртуальних машин і вузлів), а також запровадження системи моніторингу інфраструктури дозволять розвантажити команду, і IT-відділ зможе зосередитися на потребах бізнесу.
Під час роботи над проєктом наші фахівці готують обов’язковий перелік технічної документації, що включає специфікацію програмного забезпечення, загальну функціональну схему та пояснювальну записку з детальним описом принципів роботи інфраструктури. Після впровадження рішення обов’язковий комплект доповнюється важливими експлуатаційними документами, зокрема, детальними функціональними та структурними схемами. Перелік та наповнення документації завжди узгоджується з замовником.
Віртуальна машина має свою операційну систему, тому у системі відображається в якості окремого сервера. Такий підхід дозволяє на базі одного сервера запускати десятки ізольованих операційних систем, кожна з яких може виконувати специфічну задачу, обслуговувати певну кількість сервісів, додатків чи баз даних. ОС віртуальних машин відокремлюються від ОС фізичного сервера за допомогою гіпервізора – програмного забезпеченням, яке також виконує функції управління віртуальним середовищем. Повна ізоляція віртуальних машин одна від одної значно підвищує безпеку системи.
Виробники та технології: VMware vSphere, Microsoft Hyper-V Server, Citrix Hypervisor.
Архітектура контейнерів не передбачає можливість запуску окремих ОС. Всі контейнери запускаються поверх ядра операційної системи фізичного або віртуального сервера. Кожен контейнер має свою власну файлову систему, процесор, пам'ять, простір процесу і багато іншого. Оскільки вони не пов'язані з базовою інфраструктурою, вони переносяться між хмарами і збірками ОС. Така структура дозволяє запускати цілі масиви контейнерів на базі серверної ОС, які обслуговують конкретні додатки. Відсутність власних операційних систем, ядер та емуляторів обладнання значно економить системні ресурси та зменшує час відгуку на запити клієнтів.
Виробники та технології: VMware Tanzu, Kubernetes.
Поширення мобільних пристроїв та IoT разом з масовим…