Netwave
 • Дата 13:55, 19 Квітня
 • Час для ознайомлення Array хвилина

IT-інтегратор: що це таке, основні завдання та роль в оптимізації бізнесу

Категорія
Поділитись:

Роль цифрових рішень та ІТ-систем в успіху та ефективності будь-якого бізнесу сьогодні стає вирішальною. Технології давно перестали бути просто конкурентною перевагою або додатковим “бонусом”, що підвищує рівень сервісу, перетворившись на необхідну основу діяльності компаній. Але як бізнесу встигнути за стрімким розвитком цифрових рішень, залишатися в курсі інновацій і виважено ухвалювати рішення про вибір, модернізацію, експлуатацію ІТ-систем?

За ефективне вирішення таких завдань відповідають системні інтегратори. У цій статті детально розповімо про те, що таке системний інтегратор, як працюють такі компанії, які рішення впроваджують, і яку цінність отримує бізнес від партнерства з ними.

Хто такий інтегратор

Традиційно такі компанії вирішували завдання вибору та встановлення рішень, забезпечення технічної підтримки. Еволюція ролі та визначення, що таке інтегратор, пов’язана з прискоренням темпів розвитком технологій і появою нових потреб у клієнтів. Замовники очікують, що нові ІТ-рішення принесуть реальну користь бізнесу, підвищать ефективність і продуктивність роботи, допоможуть поліпшити якість послуг, прискорити виведення на ринок нових продуктів або забезпечать підвищену гнучкість і адаптивність до раптових змін. Водночас у бізнесу не вистачає ресурсів для забезпечення експертного підходу та отримання прогнозованих результатів.

Тому сьогодні системний інтегратор – це компанія, яка, покладаючись на високий рівень технологічної та мультивендорної експертизи, повністю розкриває цінність інноваційних рішень для клієнтів.

Інтегратори також спеціалізуються на підборі, розробці, імплементації та підтримці різноманітних ІТ-рішень і технологій для компаній і підприємств будь-яких сфер діяльності. При цьому не просто виступають посередником між вендорами-виробниками ПЗ і обладнання та замовником, і забезпечують:

 • грамотну інтеграцію обраних ІТ-систем;
 • безшовну взаємодію між різними компонентами інформаційної інфраструктури;
 • максимальну ефективність рішень і розкриття можливостей оптимізації бізнес-процесів для конкретного бізнесу;
 • відповідність ІТ-систем цілям, стратегіям розвитку і бюджетам замовників.

Какие IT-решения внедряют системные интеграторы

Сучасні системні інтегратори надають послуги у двох основних підходах:

1) традиційна системна інтеграція, яка передбачає реалізацію продуктів;

2) сервісний підхід, у межах якого інтегратор надає замовнику керовані та професійні послуги.

Клієнти можуть замовити IT-рішення будь-якої складності в таких напрямах:

 • Створення, модернізація, управління ІТ-інфраструктурою, включно з Data Management, Computing, Network, Security, хмарні рішення.
 • Оптимізація та підвищення ефективності бізнес-процесів, зокрема Modern workplace, Communication, Digital transformation.
 • Технічна підтримка, аж до передачі на аутсорс усіх питань, пов’язаних з ІТ.

Більш детально з напрямками роботи компанії Netwave можна ознайомитися тут.

Категорії системних інтеграторів

Системні інтегратори можуть бути розділені на кілька категорій залежно від їхньої спеціалізації та масштабів діяльності:

 • Галузевий інтегратор. Така компанія – це вузькоспеціалізований партнер, який надає послуги для конкретної галузі бізнесу: наприклад, охорона здоров’я, фінанси, виробництво.
 • Інтегратор широкого профілю. Надає послуги інтеграції в різних галузях і сферах бізнесу.

Основні завдання, які вирішують IT інтегратори

До важливих завдань сучасних компаній належить забезпечення замовникам максимальної ефективності сучасних технологій. Імплементовані ІТ-рішення мають допомогти клієнтам в оптимізації бізнес-процесів, автоматизації рутинних функцій, підвищенні безпеки та продуктивності роботи. А також подбати про можливість швидкого реагування на мінливі зовнішні умови і катастрофи, збільшити масштабованість і гнучкість бізнесу, прискорити і спростити процеси виведення нових продуктів на ринок.

Для цього системні інтегратори беруть на себе:

 • Аналіз бізнес-процесів. Інтегратори вивчають потреби замовників і розробляють оптимальні рішення.
 • Впровадження та інтеграція. Команда імплементує необхідні IT-рішення та забезпечує їхню сумісність з наявною інфраструктурою.
 • Підтримка та обслуговування. Фахівці компанії забезпечують безперервну підтримку та обслуговування IT-систем для стабільної безперебійної роботи бізнесу, а також проактивно усувають проблеми, що виникають.

Переваги співпраці з системними інтеграторами

Партнерство з такими компаніями, насамперед, забезпечує бізнесу економію ресурсів. Інтегратори заощадять ваш час, бюджети і зусилля, дозволивши вам зосередитися на більш важливих завданнях.

Такі можливості забезпечує високий рівень експертних знань команди, яка береться за реалізацію ваших проєктів. Сучасним підприємствам дуже складно (і не потрібно), регулярно стежити за оновленнями технологій, інвестувати в дороге навчання власного ІТ-персоналу. Компанії-інтегратори постійно в курсі інновацій, мають значний накопичений досвід в імплементації різних проєктів у різних галузях бізнесу, а вартість їхніх послуг вигідніша для замовників, ніж утримання штату ІТ-фахівців.

Ще одна важлива перевага – використання інновацій для підтримки конкурентоспроможності. Надійний партнер забезпечить вашій компанії конкретні бізнес-результати та допоможе використовувати технологічні рішення з максимальною користю для розвитку компанії.

Як обрати компанію системного інтегратора

Варто врахувати кілька параметрів, щоб знайти підходящого бізнес-партнера:

 • Досвід і репутація. Дізнайтеся про реалізовані успішні проєкти інтегратора, оцініть масштаб і складність розв’язуваних завдань, ознайомтеся з даними рейтингів і відгуками.
 • Експертиза та кваліфікація. Фахівці вашого партнера повинні володіти не тільки високим рівнем технічних компетенцій, а й глибоким знанням рішень різних вендорів, а також розумінням особливостей вашої галузі бізнесу.
 • Сертифікації та партнерства. Ознайомтеся з інформацією про статуси в партнерських програмах з провідними виробниками IT-рішень.

Висновок

Компанія-інтегратор – це ваш надійний партнер і провідник у світі сучасних складних технологій та інновацій. Такі компанії стають ключовим елементом оптимізації бізнесу, допомагаючи підприємствам інтегрувати сучасні технології для підвищення продуктивності, ефективності та конкурентоспроможності. Вибравши правильного партнера, ви отримаєте доступ до експертів, які допоможуть успішно адаптуватися до швидко мінливих умов і забезпечать вашому бізнесу довгостроковий успіх.

Netwave – один із лідерів ринку системної інтеграції України. Компанія успішно реалізує проєкти, як у рамках традиційної інтеграції, так і на основі сервісного підходу. Фокус на бізнес-цілях замовника, високий рівень експертизи та клієнтоорієнтованості нашої команди дають нам можливість забезпечувати клієнтам бажаний результат і розкривати весь потенціал сучасних ІТ-рішень.

Поділитись:

рішення, які можуть вас зацікавити

Послуги:

Технічна підтримка

Детальніше

Тест на проникнення – Pentest

Детальніше

Супровід обслуговування IT-систем

Детальніше

Модернізація впроваджених рішень та масштабування інфраструктури

Детальніше

Продукти:

Netwave